نشریات حقوقی
وکیل مرادی – به هنگام تحقیق و پژوهش حقوقی، تهیه مقالات علمی و پژوهشی و خاصه نگارش پایان نامه، نیاز مبرمی به نسخه الکترونیکی نشریات حقوقی کشور است.
از آنجایی که خود در زمان های پیش‌گفته به هنگام دست یافتن به منابع ذکرشده مبادرت به تهیه بانک اطلاعات نشریات حقوقی شامل معرفی نشریه، نشانی اینترنتی، سطح دسترسی به نشریه و تعداد شمارگان منتشره نمودم، لذا درصدد بر آمدم با بروزرسانی این اطلاعات، نتیجه را جهت سهولت دسترسی بازدیدکنندگان به نشریات فوق منتشر نمایم که در فواصل زمان نیز بروز رسانی شده و به تعداد نشریات اضافه خواهدشد.
اگر شما نیز با نشریه ای آشنایی دارید که در فهرست حاضر قرار ندارد می توانید در بخش دیدگاه پست حاضر، فرم تماس با ما و یا ایمیل شخصی مراتب را اعلام تا نسبت به درج آن اقدام شود.

معرفی مجلات حقوقی همراه با آدرس اینترنتی دسترسی آن‌ها

حقوق جزا و سیاست جنایی دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران، سطح دسترسی شماره 1 دوره 1 سال 1395
مجله “حقوق جزا و سیاست جنایی” از مجله ” اندیشه های حقوقی” برگرفته شده است . از سال 1391 شروع به فعالیت نموده و عنوان قبلی آن “حقوق جزا و جرم شناسی” بوده است.
فقه مبانی حقوق اسلامی دانشکده الهیات معارف اسلامی دانشگاه تهران، سطح دسترسی آزاد از شماره 1، دوره 42، سال 1388
در راستای تخصصی نمودن نشریه مقالات و بررسی های دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، تاسیس مجله تخصصی فقه و مبانی حقوق اسلامی (مقالات و بررسی های سابق) با درجه علمی – پژوهشی از سوی کمیسیون بررسی نشریات وزارت علوم – تحقیقات و فناوری در تاریخ 22/10/1388 طی ابلاغیه شماره 1741/11/3، اعلام گردید. از این سال دانشکده الهیات و معارف اسلامی، در طول سال دو فصلنامه فقه و مبانی حقوق اسلامی را هر سال در دو بخش (بهار و تابستان) و (پاییز و زمستان) از بین صدها مقالات رسیده و انتخاب مقالات برتر به چاپ می رساند.
مجله حقوقی دادگستری پژوهشگاه قوه قضاییه، سطح دسترسی آزاد، از دوره 70، سال 1385، شمارگان 57-56
مجله حقوقـی دادگستری، به عنوان با سابقه‌ترین نشریه تخصصی حقوقی و یکی از قدیمی‌ترین نشریات علمی کشور، در سال 1316 و با عنوان «مجموعه حقوقی» آغاز به کار کرده است و در ادوار زمانی مختلف، این مجله با اسامی متفاوتی چون «هفته‌نامه دادگستری، مجله حقوقی و قضایی دادگستری، فصل‌نامه حق و …» به چاپ رسیده است.
استمرار عملکرد در این دوره طولانی که با وقایع مهمی همچون جنگ جهانی دوم و اشغال ایران توسط متفقین، کودتای 28 مرداد 1332 و انقلاب اسلامی همراه بوده، جز با همت و تلاش دست‌اندرکاران مجله و سایر اعضای جامعه حقوقی کشور میسر نبوده است. از این منظر، مجله حقوقی دادگستری وام‌دار زحمات تمامی استادان، نویسندگان، برنامه‌ریزان، مدیران و کارکنانی است که هر یک در مقطعی از عملکرد این نشریه، به آن کمک رسانده و تداوم عملکرد مجله در اطلاع‌رسانی علمی به جامعه حقوقی و ارتقای سطح دانش دست‌اندرکاران قضایی را تضمین کرده‌اند.
کلیه هزینه مالی این نشریه توسط قوه قضاییه تأمین می‌گردد و دسترسی آزاد به مقالات در وب‌سایت نشریه امکان پذیر است.
مطالعات حقوق کیفری و جرم شناسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران سطح دسترسی از شماره 1، دوره 1، سال 1393
این فصلنامه پیش از این با نام «فصلنامه حقوق دانشکده حقوق و علوم سیاسی» منتشر می شده است . با توجه به تخصصی شدن موضوعات در حوزه حقوق کیفری و جرم شناسی، موسسه جرم شناسی دانشکده متقاضی انتشار نشریه در زمینه حقوق کیفری گردید و درخواست نمود تا با انشعاب بخش جزایی مقالات فصلنامه حقوق، انتشار فصلنامه مطالعات حقوق کیفری و جرم شناسی به موسسه جرم شناسی محول گردد. پس از مکاتبات و تعیین اعضاء هیآت تحریریه، وزارت علوم،تحقیقات و فناوری طی نامه شماره 6016/18 /3 با انشعاب فصلنامه حاضر از فصلنامه حقوق موافقت نمود و از بهار 1393 منتشر شد.
مجله دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران سطح دسترسی آزاد از شماره 0، دوره 1 سال 1345 تا شماره 1 دوره 40 سال 1389
تذکر- چاپ این مجله با نام «مجله دانشکده حقوق و علوم سیاسی» متوقف گردیده است. نویسندگاان باید جهت ارسال مقالات سیاسی به «فصلنامه سیاست» و ارسال مقالات حقوقی به «فصلنامه حقوق» اقدام نمایند.
مجله کانون وکلای دادگستری استان کردستان ، سطح دسترسی آزاد، از شماره 4 بهار 1398 به بعد
(مطالعات) حقوق تطبیقی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، سطح دسترسی آزاد از شماره 1، دوره 2 سال 1390
مجلۀ حقوق تطبیقی، اولین نشریۀ ایرانی است که به طور تخصصی به «حقوق تطبیقی» پرداخته است. هشت شماره از این مجله در فاصلة زمانی سال‌های 1355 تا 1360 با «عنوان نشریه مؤسسه حقوق تطبیقی» به زینت طبع آراسته شد که هم اکنون نیز از منابع مهم حقوقی به شمار می‌آید . دور جدید دوفصلنامه با عنوان” مجلۀ مطالعات حقوق تطبیقی” از سال 1389 به صورت منظم چاپ می‌شود و از اردیبهشت 1391 به دریافت امتیاز علمی -پژوهشی نائل شد و امروز یکی از پر استنادترین مجلات رشته حقوق محسوب می شود.

منبع: وکیل مرادی؛ پایگاه آموزش حقوق کاربردی، خدمات مشاوره‌ و وکالت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *