نمونه فرم های قضایی

فرم شکایت انتظامی از قاضی متخلف

توضیح: بعد از انتشار پست «مهمترین تخلفات انتظامی قضات در قوانین» و در پی درخواست های مکرر بازدیدکنندگان سایت قضاوت آنلاین مبنی بر انتشار پستی حاوی «شرایط پذیرش شکایت انتظامی از قاضی متخلف» با لحاظ مقررات فعلی و «آثار شکایت در پرونده دادرسی»، این موارد تهیه که می توانید در پست «شرایط شکایت انتظامی از قاضی» مطالعه نمایید.

شاکیان باید با نظر داشت موارد فوق، شکایت خود را مطابق نمونه فرم زیر تنظیم و به یکی از مراجع قانونی ذکر شده در پست «شرایط شکایت انتظامی از قاضی» تقدیم نمایند.

نمونه فرم شکایت انتظامی از قاضی

دادستان محترم انتظامی قضات

با سلام و احترام

اینجانب ……….. فرزند ……….

دارای کد ملی …..

به آدرس ……………….

به شماره تلفن همراه ……

بدین وسیله مراتب شکایت انتظامی خود را از قاضی شعبه ……

در پرونده کلاسه …..

به نام …….

اعلام می نمایم.

موارد تخلف از مقررات قانونی (قواعد آمره) با ذکر مستند مواد قانونی به شرح ذیل می باشد.

…. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. ….

…. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. ….

امضاء یا اثر انگشت شاکی یا نمایند قانونی

…./…139

توصیه می شود پرسش های اعضای انجمن و پاسخ های مدیران آن پیرامن تخلفات انتظامی قضات را در تاپیک «تخلفات انتظامی قضات» مطالعه نمایید.

بروزرسانی: به درخواست بازدیدکنندگان سایت، نمونه شکواییه انتظامی علیه دادیار تحقیق دادسرای عمومی که مرتکب تخلفات: «دستور غیر قانونی جلب ابتدایی متهم، دستور صدور و امضای برگ جلب سیار غیرقانونی، صدور قرار تأمین کیفری نامتناسب و خودداری غیر قانونی از پذیرش کفیل» گردیده نیز منتشر شد که برای مشاهده آن به پست «نمونه شکایت انتظامی از دادیار تحقیق دادسرای عمومی» مراجعه کنید./1400/3/17

راهنما: شرط رسیدگی به دعوای مطالبه خسارت از قاضی در دادگاه حقوقی

منبع: وکیل مرادی؛ پایگاه آموزش حقوق کاربردی، خدمات مشاوره و وکالت

آخرین بروزرسانی: ژوئن 7th, 2021 ساعت: 07:19 ق.ظ

دیدگاهها

7 پاسخ به “فرم شکایت انتظامی از قاضی متخلف”

 1. علی نیم‌رخ
  علی

  سلام خدا قوت
  قانون اساسی ایران کامل و از شرع مقدس سرچشمه گرفته متاسفانه مجریان قانون (برخی قصات) با اعمال سلیقه و نفع شخصی خود قانون و عدالت را فدای کینه و دشمنی خود میکنند.
  در دادگاهی در شمال کشور که چند سالی بالاجبار مهاجرت کرده بودم و ویلایی خریدم اقساطی و فروشنده از اعتمادم سواستفاده و چکها را که موعددار بودند و مبایعه نامه نوشته بودیم و نصف مبلغ را تسویه کرده بودم ما رابیرون و چکها را قانونی و گرفتن وکیل دنبال و پلمب کرد و قبل از پلمب سرقت کرد و نهایتا پس از طلب وی و اعلام رصایتش و صورتجلسه فک پلمب شد و مجدد با حیله اصل لاشه چکها را با مبایعه نامه نداد و برگشت زد و دو گزارش سرقت و خیانت در امانت را به دادگاه دادم و هر دو قاصی با رشوه و سفارش و همشهری گری با دلایل مستند و محکمه پسند که ارائه کرده بودم وی را تبرعه
  و در پرونده دیگر با آنکه اسناد بانکی کامل بود با حمایت قاصی رای به حراج ویلا داده و در مزایده ای حراج و ما که نبودیم اسباب منزل را سرقت و برخی را به مکانی اجاره ای منتقل و صدوده میلیون دیگر به فروشنده میدهد از حراج.
  حالا برای شکایت از قاصی مکاتبه کردم دادگاه انتطامی قصات.

  1. علیرضا مرادی نیم‌رخ
   علیرضا مرادی

   درود
   انشاء االه که شکایت مستند به دلایل اثباتی بوده و دادسرا و دادگاه انتظامی به تخلفات و جرائمی انتسابی ادعایی به قضات رسیدگی خواهند کرد.

 2. رجب تاتاری نیم‌رخ
  رجب تاتاری

  سلام
  بسیار ممنونم که خیلی ساده و روان موضوع مهمی که دیگران بابت آن تقاضا چندین هزار تومان پول می کنند را بیان و برای استفاده در اختیار دیگران قرار دادید.
  نمونه شکایت تکمیل شده که در پست دیگر قرار دادید نیز مطلب را به بهترین نحو کامل کرد.
  سر افراز و پاینده باشید.

 3. جبار رحمانی نیم‌رخ
  جبار رحمانی

  سلام
  بابت پست مفید و کابردی شما بسیار تشکر می کنم.
  در پناه حق تعالی

 4. اسلامی نیم‌رخ
  اسلامی

  لطفاً چرا عنوان شکایت را ریاست محترم دادگاه عالی انتظامی قضات نمی نویسیم و طبق فرمی که منتشر کرده اید باید دادستان محترم انتظامی قضات بنویسیم؟
  آیا اگر بنویسیم ریاست محترم دادگاه عالی انتظامی قضات، عنوان درست نیست؟

  1. علیرضا مرادی نیم‌رخ
   علیرضا مرادی

   درود
   نظر به مواد 22 الی 32 قانون نظارت بر رفتار قضات و همچنین مواد 15 الی 37 آیین نامه اجرایی این قانون، مسئولیت شروع تعقیب و رسیدگی انتظامی به تخلفات قضات از قوانین و مقررات، اتخاذ تصمیم در مورد آن در قالب قرار نهایی و صدور کیفرخواست انتظامی با دادسرای انتظامی است که ریاست آن بر عهده دادستان قرار دارد، در حالی که به موجب ماده 33 الی 37 همان قانون، دادگاه انتظامی قضات بعد از صدور کیفرخواست مکلف به رسیدگی بوده و در صورت صحت نسبت به تعیین مجازات انتظامی برای قاضی متخلف اقدام می نماید.
   بنابه مراتب، عنوان شکایت انتظامی باید خطاب به دادستان انتظامی قضات باشد نه رئیس دادگاه انتظامی قضات، هر چند مطابق رویه عملی، اگر عنوان شکایت برای این مقام درج شود، ایشان با ملاحظه مفاد شکواییه انتظامی آن را برای رسیدگی نزد دادستان انتظامی قضات ارسال می نمایند که ثمره آن تأخیر در رسیدگی به شکایت خواهد بود.
   ضمناً توجه داشته باشید که هر چند به موجب ماده 23 قانون ذکرشده و نیز تبصره 4 ماده 15 آیین نامه اجرایی این قانون، پذیرش شکایت انتظامی از قضات به رؤسای دادگستری کل مراکز استان ها تفویض شد لکن این امر موجب خطاب قراردادن این مقامات در شکایت انتظامی نخواهد بود.

 5. رضا نیم‌رخ
  رضا

  شعبه ای از شعبات دادگاه تجدید نظر استان مازندران حکم بدوی را نقض و قرار رد دعوی صادر می کند.
  بعد از ابلاغ این دادنامه‌ی قطعی، خواهان بدوی یعنی تجدید نظر خوانده نسبت به این قرار تقاضای اعاده دادرسی می کند.
  در کمال تعجب و تاسف، برغم تاکید و ایراد آن شعبه خلاف نص صریح قانون ماده ۴۲۶ قانون آیین دادرسی مدنی که فقط احکام را قابل اعاده می داند، درخواست را قبول و سپس با پذیرش اعاده دادرسی قرار خودش رو نقض و حکم مجدد صادر می کند!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *